Česká lupa 2023 - 10. ročník

Podmínky soutěže:

Česká lupa 2023 – 10. ročník

Když jsem vyhlašoval první ročník České lupy, věděl jsem, že se musím nějak odlišit od Havrana, povídkové soutěže vyhlašované AIEPem. A jediné, co mi dávalo smysl, byl tematický směr. Každý rok jiné téma, jiný druh povídek. Tím se zvyšují nároky na autory a tak je to, myslím, správné. Sousedské války, bankovní loupeže, záhady zamčeného pokoje, sérioví vrazi… všechno tu za těch deset let bylo. A mně udělala radost každá povídka, ať už byla vítězná, či ne.
Letos, v jubilejním (a na čas posledním) ročníku, jste se prali se zlotřilými policisty. Někdy více a někdy méně zdárně. Někdy jste odbočili až příliš a jinde jste se drželi striktně zadání. Jako porota jsme přečetli vše do posledního písmene a dali si záležet na tom, aby se na první tři místa dostaly ty povídky, které se v našich očích povedly nejlépe (čti: trefily se do našeho rozpoložení a představy toho, co hledáme). Vy, kteří jste nevyhráli, máte dozajista šanci v jiné soutěži. Nikdo letos neposlal špatnou povídku a jsem neskutečně rád za to, na jakou úroveň se za ty roky soutěž dostala a jací autoři příspěvky posílají.

A tady máme letošní vítěze –

Výsledky:

  1. místo – Eva Mašková Zrádný třpyt
  2. místo – Andrea Čekanová  Komfortní zóna
  3. místo – Petra Pazderková – Vyhlídka na smrt

Cena poroty:

Ema ŽurovcováPáté přikázání

 

Petr Janeba – Ten nejtvrdší

 

 

Všem výhercům ze srdce gratulujeme a ostatním přejeme spoustu fantazie a chuti do dalšího psaní. Pokud někdo bude stát o zpětnou vazbu, rád mu ji poskytnu. Předávání cen proběhne 9. 11. 2023 v rámci literárního pořadu Večer přiměřených depresí v klubu Ty kávo (Jindřicha Plachty 28, Anděl) .

 
Počet knih
0

Antonín Mazáč

@COPYRIGHT 2023