Česká lupa 2022 - 9. ročník

Podmínky soutěže:

Téma je letos vyloženě lahůdkové a výzvou pro každého milovníka dobrých thrillerů:

Sérioví vrazi v akci

Svá díla můžete zasílat od 1. dubna do 30. září 2022 na emailovou adresu antoninmazac@gmail.com a případné otázky můžete posílat na stejnou adresu nebo na facebookové stránky. Během měsíce října porota vyhodnotí výsledky a ty budou vyhlášeny v listopadu (pevně věřím, že tentokrát už bez omezení a v hojném počtu) v Praze v literárním pořadu Večer přiměřených depresí. Ceny: 1. místo – 1000 Kč, tři české detektivky vydané v letošním roce, umístění povídky na stránkách soutěže s ilustrací Heleny Kočandrlové a prezentace díla v literárním pořadu Večer přiměřených depresí. 2. místo – 500 Kč, dvě české detektivky vydané v letošním roce. 3. místo – jedna česká detektivka vydaná v letošním roce a příjemný pocit ze třetího místa 🙂 Porotu tvoří spisovatel David Urban, spisovatelka Vítězslava Felcmanová a má maličkost. Všichni se už třeseme na vaše promyšlené zápletky.  

Sérioví vrazi nejsou moc veselé téma. Ne, že by se nedalo humorně pojmout, ale přece jen to není Zatoulaná kočička nebo Z pohádky do pohádky. Můžou tihle krvechtiví pánové odradit autory? Těžko říct. Do devátého ročníku nám každopádně přilétlo sedmnáct povídek, což je takový zlatý střed. 

Nejmladší autorce bylo patnáct. Mezi povídkami bylo několik od ostřílených spisovatelů, ale převažovala dílka začínajících nadšenců. Někomu zlobila přímá řeč, jinému rozsah. U někoho byla znát nevypsanost, ale nadšení, u dalšího tvůrčí zručnost, ale trochu hra na jistotu. Každý z vás si s tématem poradil jinak a platí moje každoroční předsevzetí – pokud by měl kdokoli zájem o zpětnou vazbu, nebojte se ozvat nebo přijít na vyhlášení výsledků. Rád si s vámi popovídám.

 

A tady je letošní svatá pětice – 

 

        1. místo – Petr Janeba – Šestý

        2. místo – Štěpán Sejbal  Na severu

        3. místo – Jana Jánská – Pro dobro vlasti

  1. zvláštní cena poroty – Ema Žurovcová – Trpělivost přináší růže na tvůj hrob

        2. zvláštní cena poroty – Dominik Roubín – Bez viny

Všem, kdo se umístili, blahopřeju, je to zasloužené ocenění jejich snahy. A vy, kdo nejste na bedně, vězte jeden důležitý fakt – výhra v soutěži závisí na náladě a kvalitním spánku poroty 🙂 Vždycky to je o tom, jak vaše povídka sedne tomu konkrétnímu člověku, ne o tom, že byste neuměli psát. Takže tvořte, soutěžte a bavte se psaním detektivek. Tahle republika pořád snese spoustu dalších autorů a jen se čeká, až se prosadí další z vás.

Letošní vyhlášení proběhne 9. 11. v rámci literárního pořadu Večer přiměřených depresí v Praze v klubu Ty kávo!. Budu se těšit na setkání a uvidíme se příští rok při jubilejním desátém ročníku.

0
Počet knih

Antonín Mazáč

@COPYRIGHT 2023