ARISTOKRAT

Máme tak další důkaz, že „to u nás jde”, že podobný příběh – pokud se ho chopí šikovný autor – vůbec nebude směšný. Právě naopak, může čtenáře ke knize připoutat a vyvolat to známé a příjemné mrazení v zádech, nebo alespoň touhu co nejdříve román dočíst.

 

Richard Spitzer, www.centrum-detektivky.cz

Antonín Mazáč má našlápnuto na velmi záživnou sérii, která udělá radost všem čtenářům, co mají rádi rychlý spád, napětí, propracovanou zápletku i dostatečné množství vyšponovaných zvratů.

 

Veronika Esserová, www.knihazaknihou.cz

Aristokrat vám dá přesně to, co slibuje – drsný krimi thriller, který ukazuje poněkud odvrácenou stranu Karlových Varů. Kombinace mafie a tajemného Hrobníka perfektně funguje. Autor si s námi čtenáři perfektně pohrává, dlouho jsem netušila, co z toho nakonec bude, ale vše sedí, je to logické. Rovnou vám říkám, že to není nic jemného nebo distingovaného, ale Antonín Mazáč ukazuje, že i my máme skvělého Chrise Cartera nebo Roberta Bryndzu.

 

Hana Blažková, www.ciculka.cz

NEZBYTNÁ OPATŘENÍ

Mám načteno docela hodně detektivek a thrillerů a občas se mi podaří, že odhalím vraha či pointu. Tady jsem však neuspěla, mé vyšetřovací schopnosti nestojí za nic a já se nechala napálit. Spadla mi brada nad tím, jak autor dokázal celý děj zvrátit, obrátit, převrátit nebo nevím, co se to stalo, ale bylo to dokonalé! Vše v knize je popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Kniha bude bavit všechny milovníky detektivek.


Naděžda Zasadilová, www.nadinknizniblog.blogspot.com

LETARGIE

Antonín Mazáč ve své románové prvotině jasně ukazuje, že česká detektivka po letech relativní “letargie” a útlumu opět začíná nabývat na síle a předkládá nám kousky, které se rozhodně vyplatí přečíst. Ostatně troufám si tvrdit, že Mazáčova kniha si nepovede nikterak špatně ani v porovnání se zavedenými zahraničními jmény. Nezbývá tedy než doufat, že se brzy objeví nějaká další kniha od tohoto nadějného autora. Třeba opět s Alexandrem Krausem v hlavní roli…


Petr Čapek, www.schefikuvblog.eu

Letargie je skvěle napsaný napínavý thriller ve stylu drsné školy, který zhltnete na jedno posezení. A protože je kniha pěkná baculka, nedoporučuji ji začínat večer, když vás druhý den čeká brzké vstávání.

Veronika Černucká, https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-letargie/

Letargie je zajímavou směsí klasické drsné školy a české detektivky. Společně to funguje, a jak dokládá zasazení do autorova rodného Karlovarska, nemusí se odehrávat zrovna v Praze nebo Plzni. Dramatické události kontrastují s poměrně idylickým líčením podzimní krajiny. Stejně jako se román zabývá dvojím životem policejních informátorů, i postava pachatele žije dvojí život, a jak odhalí poměrně „nadupané“ finále, není sám. Ostatně autor si pro nadpis jedné z částí zvolil citát „mistra zvratů“ Jefferyho Deavera. I přes velký počet stran by byla škoda nechat tento zajímavý debut bez povšimnutí.


Richard Spitzer, www.centrum-detektivky.cz

Počet knih
0

Antonín Mazáč

@COPYRIGHT 2023