Foto Antonína Mazáče

Narodil jsem se v Chodově na Karlovarsku, tam jsem i vyrostl a objevoval lásku k (nejen) literatuře. Prosvištěl jsem se loketskou průmyslovkou, koketoval s DAMU nebo se studiem tvůrčího psaní a nakonec jsem se rozhodl – nedobrovolně – pro rok vojenské základní služby. Během ní jsem začal psát thriller Školou (ne)povinní. Je nepublikovatelný. Vlastně i nečitelný. A zahrabaný hodně hluboko v mé mysli.

Dlouhé roky jsem psal jen na server www.piste-povidky.cz. Povídky, jež jsem tam vkládal, jsem dával zároveň na své osobní stránky.  Ve spoustě z nich jsem si ventiloval svoje strachy a fóbie. A většinu z nich jsem věnoval přátelům.

V roce 2012 jsem se probojoval mezi posledních pět šťastlivců v soutěži nakladatelství Fragment Hledá se autor bestselleru – Povídky  2011. Dodnes si říkám, jak velikou kliku jsem musel mít. Autorů bylo přes pět set, pokud mě paměť nešálí. 

O dva roky později jsem vydal u dnes již neexistujícího nakladatelství Beletris knihu Noční tep a následoval Křest ohněm. Když mi přišla hotová obálka, fascinovaně jsem sledoval, že jsem na ní jako “Tonda Mazáč”. Nebyl to můj záměr, ale říkal jsem si, proč ne, znělo to originálně. Dnes už mi to přijde spíš úsměvné.

Letargii – první plnohodnotný román – jsem vydal u nakladatelství Plus (taktéž dnes již neexistujícího – náhoda nebo prokletí?) a byla tu vskutku výzva. Čítala 550 stran, předcházely jí debaty s mým kamarádem kriminalistou a probdělé noci, kdy jsem dával dohromady příběh tak, aby se líbil mně i čtenářům.

V té době jsem pochopil, že se chci stát plnohodnotným románovým autorem. Povídky nazavrhuju, koneckonců na těchto stránkách některé najdete, další určitě přibudou a starší možná opráším a někdy vydám, ale nedokážou ve mně vyvolat ty pocity, jaké umí hutný několikasetstránkový příběh. A platonicky jsem se zamiloval do Andrey Šimečkové, která bojuje se zlem v mých knihách, tak ji teď nemůžu opustit.

Jestli to máte stejně, jste tu správně. Píšu právě pro vás. Ať už vás moje knihy zaujmou nebo ne, budu to zkoušet dál a budu rád za každého človíčka, který stráví příjemné chvilky nad mými knihami.

A abych nezapomněl – jsem vášnivý houbař. Jestli znáte skvělé místo, sem s ním.

DÚLEŽITÉ

Počet knih
0

Antonín Mazáč

@COPYRIGHT 2023